Tack för ert stöd. Vi är nu 160 betalande medlemmar

160 medlemmar har betalt sin medlemsavgift tack ska ni ha ,Men vi vill gärna bli fler. Alltså är vi fortfarande över 100 medlemmar som ”Sverige” miljödomstolar förfarande anser att man ska kunna driva miljö mål  i rätten.

Vi får nu många nya till vår Facebook grupp  Vi är cirka 226  gruppmedlemmar  men vi ser gärna att vi blir fler i vår förening gamla som nya. Vi behöver dig som medlem i vår förening du kan anmäla dig här på 

Vill du att våra barnbarn skall slippa betala för att komma till stranden? Vi behöver så många medlemmar som möjligt för att kunna driva våra ärenden i domstol. Gå med i Strandskyddarnas nätverk för bevakning av byggnation i skärgården. Årsavgiften är 75 kr. Kan sättas in på bankgiro nr 5694-2204 Ange namn, adress, telenummer och mailadress. Ni kan även ta kontakt med Bengt Andreasson tel: 0523-662305,

Vi har nummer fått ett nytt swish nummer 1230188698

ps glöm inte ange namn tele epost ort vid betalning vi hör av oss via mail minst två gånger per år.

Hör Av Dig Du Behövs

Adm Tom